Wspaniała incjatywa i oby takich więcej !

Autor |
0 komentarzy
Wrzesień 19, 2016
Kategorie | Recenzje, Wydarzenia

Kilka słów poniżej – zapraszam do czytania 🙂

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DORUGIEGO ŚNIADANIA
Z DOROTA CHOTECKĄ, ZOSIĄ ŚLOTAŁĄ I INNYMI

 

12 września był w tym roku szczególnie ważną datą dla zwolenników idei zdrowego odżywiania oraz organizatorów kampanii Jem Drugie Śniadanie. Właśnie tego dnia świętowano Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania. Ambasadorzy akcji od samego rana zabrali się do pracy. Dorota Chotecka, Aleksandra Szwed, Michał Będźmirowski, Zosia Ślotała i Jerzy Grzechnik przygotowali kilkaset kanapek, które w porze drugiego śniadania rozdali mieszkańcom Warszawy. Jednocześnie przekonywali oni, jak istotne jest zdrowe odżywianie oraz spożywanie pięciu posiłków dziennie, w tym często pomijanego drugiego śniadania.

 

W tym roku, w ramach kampanii powstał specjalny program edukacyjny dedykowany dzieciom, dotyczący zdrowego odżywiania. W szkołach w Lublinie, Gdańsku, Warszawie i Bielsku-Białej odbyły się już lekcje pilotażowe. Z kolei od 15 września szkoły podstawowe i gimnazjalne na terenie całej Polski mogą logować się na stronie kampanii, gdzie znajdują się wszystkie materiały merytoryczne, filmy wideo, gry i zabawy potrzebne do przeprowadzenia lekcji.

img_9074

 

 

 

 

 

img_9115

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jem Drugie Śniadanie wspierają również Andrzej Krzywy, Katarzyna Glinka, Anna Wyszkoni, Karolina Malinowska oraz Kamila Szczawińska

 

* zródło materiały prasowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share This Post!

Dodaj Komentarz